Κεντρική Διεθνή Πάλεψε ο Μπράμος, αλλά…

Πάλεψε ο Μπράμος, αλλά…

bramos venecia

bramos-veneziaΗ Αρμάνι Μιλάνο, ούσα εξαιρετική στην τέταρτη περίοδο, επικράτησε 78-67 της Βενέτσια του Μάικ Μπράμου, έκανε το 3-2 στην ημιτελική σειρά κι απέχει μία νίκη από τους τελικούς της Lega Basket.

Ο Μάντας Καλνιέτις ηγήθηκε των σκόρερ από την πλευρά των γηπεδούχων, πετυχαίνοντας 14 πόντους. Άξιοι συμπαραστάτες του, δε, αποτέλεσαν οι Μπρούνο Σερέλα (12 πόντοι), Ρακίμ Σάντερς (11 πόντοι) κι Όλιβερ Λαφαγέτ (10 πόντοι).

Ο Μπράμος, στον αντίποδα, μέτρησε 8 πόντους (1/3 δίποντα, 2/4 τρίποντα) και 3 ριμπάουντ σε 26 λεπτά συμμετοχής. Η ομάδα της Βενετίας ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική έως και το 30′ (60-58), ωστόσο, οι Μιλανέζοι πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 18-9 στην τελευταία περίοδο και πανηγύρισαν τη νίκη.