Κεντρική Διεθνή Ήττα για Ζούρο

Ήττα για Ζούρο

Ζούρος

Ilias Zouros

Η Τόφας, μπορεί να το πάλεψε για περίπου 36 λεπτά, όμως η Τούρκ Τέλεκομ εκμεταλλευόμενη την ευστοχία της, ήταν αυτή που πήρε το ροζ φύλλο, επικρατώντας της ομάδας του Ηλία Ζούρου με 72-67 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του τούρκικου πρωταθλήματος.

Η Τόφας έκανε καλό ξεκίνημα και βρέθηκε να προηγείται μετά το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 24-17. Στη δεύτερη περίοδο η Τουρκ Τέλεκομ αντέδρασε και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 39-35. Συνέχισε να είναι μπροστά στο σκορ και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με την ομάδα του Ηλία Ζούρου να βρίσκεται κοντά στο σκορ ακόμα και 3 λεπτά πριν το φινάλε. Όμως τα τελευταία λεπτά η πολύ καλή ευστοχία της Τούρκ στοίχισε στην Τόφας.

Ο Μπούκερ με 15 πόντους και ο Μίλοβαν Ράκοβιτς με 13 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ για την Τούρκ Τέλεκομ. Ο Ντεσόν Γουντ με 12 πόντους ήταν ο πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ηλία Ζούρου, από την οποία ξεχώρισαν και οι Μπράιαν Κβάλε με 11 πόντους και ο Σαμέτ Γκεγίκ με 9 πόντους και 12 ριμπάουντ.